czwartek, 19 wrzesień 2019 01:29

Gniezno: Radość miłości- V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

W dniach 24-27 października odbędzie się w Gnieźnie V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Tematem spotkania będzie rodzina – jej rola, znaczenie, kondycja i kryzysy, jakie współcześnie przeżywa.

Do Gniezna przyjedzie m.in. kard. Kazimierz Nycz, abp Grzegorz Ryś, Charles Whitehead, pomysłodawca adresowanej do rodzin inicjatywy „Celebrate” oraz o. Ksawery Knotz, znany rekolekcjonista i duszpasterz rodzin. O wygłoszenie konferencji i udział w panelach dyskusyjnych poproszono duchownych i świeckich z Polski i zagranicy m.in.: prof. Kaję Kaźmierską z Uniwersytetu Łódzkiego, o. Fidalgo Antonio Gerardo CSsR, współautora książki „Amoris laetitia jako ewangelia miłości i droga do przebycia”, bp. Wiesława Śmigla z Rady KEP ds. Rodziny oraz Marcina Zielińskiego, lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.

 

 

logoKongres rozpocznie się 24 października po południu w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej GOSiR. Mszę św. inaugurującą spotkanie odprawi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Tego dnia uczestnicy wysłuchają też pierwszej nauki rekolekcyjnej ks. Teodora Suchonia.

Kolejne dwa dni upłyną pod znakiem prelekcji, paneli dyskusyjnych, warsztatów i modlitwy. W czasie konferencji i debat podjęty zostanie m.in. temat współczesnych wyzwań i zagrożeń dla rodziny, towarzyszenia parom niesakramentalnym w rozwoju wiary, a także chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny. Uczestnicy będą się również zastanawiać nad tym, co czyni małżeństwo szczęśliwym i po co Kościołowi rodzina?

Na warsztatach otrzymają praktyczne narzędzia do pracy z małżeństwami i rodzinami, począwszy od nowoczesnych form prowadzenia katechez przedmałżeńskich, przez pracę ewangelizacyjną i duszpasterską, po programy do pracy w kryzysie i separacji. W czasie seminariów spotkają się z liderami, którzy osobiście przerobili tematy dotyczące różnych aspektów życia małżeńskiego i będą się dzielić zarówno wiedzą teoretyczną, jak i doświadczeniem zdobytym w praktyce. Kongres będzie też okazją do modlitwy za małżeństwa i rodziny. Eucharystie, ciągła adoracja i uwielbienie 24/7, modlitwa wstawiennicza – to tylko niektóre jej formy.

W czasie spotkania zaplanowano także rodzinny festyn ewangelizacyjny, do udziału w którym zaproszeni są mieszkańcy miasta i wszyscy chętni, szczególnie rodziny. Festyn odbędzie w sobotnie popołudnie 26 października w hali GOSiR i będzie miał charakter otwarty.

 

Kongresowi towarzyszyć będzie również forum dla księży, które odbędzie się 24 października w gnieźnieńskim w gnieźnieńskim seminarium duchownym. Podczas spotkania podjęte zostaną trzy tematy: koncepcja teologii moralnej w ujęciu papieża Franciszka (ks. Giovanni Missier), towarzyszenie parom niesakramentalnym w drodze rozwoju wiary (o. Fidalgo Antonio Gerardo CSsR) oraz stanowisko KEP w sprawie punku 8 „Amoris Laetitia”.

 V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji organizują Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz archidiecezja gnieźnieńska. Zapisy, informacje, program :       kongres

 

plakat kongres ne o rodzinie

 

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."