wtorek, 05 luty 2019 12:16

Gniezno: Spotkanie instruktorów i doradców PSNPR

W dniach 1–3 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, odbyły się ogólnopolskie warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli metody objawowo – termicznej podwójnego sprawdzenia. Warsztaty były okazją do pogłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej przydatnej w pracy nauczyciela z parami uczącymi się metody rozpoznawania płodności, do przedyskutowania problemów i trudności w nauczaniu metody oraz do wymiany doświadczeń i planów na przyszłość. W warsztatach wzięło udział ponad 70 osób nauczycieli metody oraz doradców życia rodzinnego z Polski.

Podczas warsztatów Agnieszka Tokarz, położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor metody NPR przedstawiła temat: „Powrót płodności po porodzie. Laktacja. Dr Piotr Broda specjalista ginekologii i położnictwa, naprotechnolog, androlog, specjalizujący się w endokrynologii przypomniał Fizjologię płodności kobiety i mężczyzny. Regulację hormonalna cyklu miesiączkowego oraz przedstawił przegląd „antykoncepcji” dziś stosowanej i jej wpływ na organizm i zdrowie prokreacyjne kobiety i mężczyzny. Przybliżył również odległe skutki stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Wieczorem w sobotę uczestnicy dyskutowali nad lękiem przed płodnością, warsztaty poprowadzili Mirka Szymaniak, instruktor metody, s Kinga Skórska psychoterapeuta, oraz ks. dr. Dariusz Larus, psychoterapeuta.
Niedzielne przedpołudnie wykład o premenopauzie, objawach typowych dla premenopauzy i wykładnikach zaburzeń zdrowia kobiety przedstawiła dr Iwona Rawicka.

W sobotni w poranek  o uczestnicy zgromadzili się na Mszy św. pod przewodnictwem ks. dr. hab. kan. Franciszka Jabłońskiego - diecezjalnego duszpasterza rodzin.

Nie zabrakło warsztatów z kartami obserwacji oraz analizy przypadków.

W spotkaniu wzięło również udział 16 doradców z naszej archidiecezji.

tekst. M. Szymaniak, T. Niewiadomska

Fot. P. Krzewiński

 

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."