środa, 16 styczeń 2019 10:55

Święto małżeństw w Wągrowcu

W niedzielę w Uroczystość Chrztu Pańskiego w par. Wniebowzięcia NMP i w par. św. Jakuba w Wągrowcu małżonkowie sakramentalni świetowali swój dzień.

W parafii św. Jakuba w jako jedyna parafia w diecezji organizuje od 2004 roku ododatkową Mszę św., na którą zaprasza małżeństwa, które w danym roku obchodza jubileusze, 5, 10, 15 20, 25 itd. lat. W tym roku odnowiło 110 par.

W parafii Wniebowzięcia NMP uroczystą Mszę św. przygotowali małżonkowie, którzy przygotowali komentarze, modlitwę powszechną, procesję z darami oraz Akt zawierzenia małżeństw. Po Mszy św. 126 par ootrzymało indywidualne błogosławieństwo.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło "Złączeni i posłani", w nawiazaniu do obchodów 100-nej rocznicy listu apostolskiego "Maximum Illud". Zachęcający katolików do misyjnego otwarcia. Każda para małżeńska otrzymała autorskie materiały, składające się z 3 elementów: "Życie małżeńskie uczynić Eucharystią", Dekalog Rodziny" oraz "Osiem błogosławieństw dla rodziny katolickiej". Poza tym otrzymali propozycję inicjatyw duszpasterskich (randka małżeńska, bal dla singli, ruchy i stowarzyszenia pro-rodzinne oraz wykaz poradni).

W czasie błogosławieństwa małżonkowie mieli okazję podzielić się liczba lat w sakramentalnym związku, potomstwem, którym ich Pan Bóg obdarzył, wnukami i prawnukami. Była to też okazja do wdzięczności Proboszcza małżonkom za ich zaangażowanie w życie religijne i parafialne.

Po uroczystości w par. św. Jakuba małżonkowie podkreślili, że homilia i komentarz dotyczały małżeństwa były przez nich osobiście przeżywane. Niektórzy wychodzili ze wspólnymi postanowieniami np. wspólna modlitwa małżonków "Ojcze nasz", zwrócili uwagę na sposób przekazywania znaku pokoju przez małżonków - też jako znak "przebaczenia" dla małżeństw odkryciem było zwrócenie uwagi na powitanie małzonków rano:  Dzień dobry kochanie.

 

 

Wągrowiec Pokaż galerie

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."