czwartek, 28 marzec 2019 11:29

Dzień Świętości Życia

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, w archidiecezji obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Dzień ten  przypomina o największej wartości, jaką jest ludzkie życie” . Referat Rodzin w tym roku włączył się w obchody tego dnia w parafii Franciszkanów w Gnieźnie. Msza św. w intencji tych, którzy w archidiecezji gnieźnieński podjęli Dzieło Duchowej Adopcji śprawował ks. Franciszek Jabłonski. Tego dnia 50 osób podjeło Duchową Adopcję Dziecka Poczetego, a każdy z uczestników Mszy św. otrzymał bratka jako symbol życia. Po Mszy św. świadectwo zycia dała p. Michelle Robinson z Jamajki.

Dzień Świętości Życia przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W Dniu Świętości Życia wiele osób składa też przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae (ogłoszonej 25 marca 1995): "proponuję (...) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (...) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej" (nr 85).

 

dzsz 3
dzsz 5
dzsz
dzsz1
dzsz 5_n
duchowa adopcja DZP 001

 

 

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."