środa, 27 marzec 2019 12:48

Narodowy Dzień Życia w Powiecie Gnieźnieńskim 2019

25 marca br. już po raz czwarty Powiat Gnieźnieński, wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Kurii Metropolitalnej oraz Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana świętował Narodowy Dzień Życia. Tematem przewodnim konferencji była demografia, kształtowanie postaw społecznych młodego człowieka i rozwój osobisty. Między innymi tych zagadnień dotyczyły okolicznościowe referaty, wygłoszone przez dra Krzysztofa Szwarca, z UAM w Poznaniu oraz dr n.med. Michelle Robinson, która w swoim wystąpieniu omówiła proces wychowania do wartości na Jamajce.

Katolicka Szkoła Podstawowa Rodzice Dzieciom otrzymała srebrną odznakę Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Honorowe odznaczenie wręczono podczas organizowanego tradycyjnie w gnieźnieńskim Starostwie Powiatowym Narodowego Dnia Życia.

Uroczystym elementem obchodów Narodowego Dnia Życia są odznaczenia Civitas Christiana, wręczane szczególnie zasłużonym osobom i instytucjom. Tegorocznym laureatem nagrody została Katolicka Szkoła Podstawowa Rodzice Dzieciom za promowanie wartości rodziny i dobrego wychowania. Przypomnijmy, że honorowe wyróżnienie w poprzednich latach odebrali ks. bp Bogdan Wojtuś, dr Marian Fluder oraz pani Kamila Węcka-Nijak.

W spotkaniu wzięła również udział młodzież z gnieźnieńskich szkół średnich.

Narodowy Dzień Życia został ustanowiony ustawą Sejmu w 2004 roku, a powołana w tym celu fundacja, co roku zajmuje się promocją wartości związanych z życiem, rodziną i wartościami w społeczeństwie. Jest to okazja, by podkreślać znaczenie tych instytucji ważnych dla każdego człowieka, a także by mówić o konieczności ich ochrony.

 

NDZ 1
ndz 3
ndz 4
ndz 6
ndz2
ndz5
NDZZ
ndzż 9
ndzż
ndz0

 

 

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."