środa, 06 marzec 2019 10:38

CEF: Spotkania małżeńskie

Trzynaście małżeństw wzięło udział w rekolekcjach Spotkań Małżeńskich, które odbyły się w dniach 22-24 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Małżonkom towarzyszył moderator spotkań ks. Sławomir Rachwalski i klerycy gnieźnieńskiego PWSD.

Rekolekcje Spotkań Małżeńskich są okazją do pogłębiania więzi małżeńskiej oraz pomagają w lepszym i pełniejszym wzajemnym zrozumieniu się męża i żony. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać siebie nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać istniejące konflikty i porozumienia. O tym, że formuła ta przynosi efekty świadczą świadectwa małżonków. Jedna z uczestniczek przyznała, że przyjechała na rekolekcje z poczuciem lęku, wyjeżdżała zaś z przekonaniem, że był to „najmocniejszy weekend w jej życiu”. Jak dodała, spotkanie dało jej siłę, nadzieję i pokazało, że problemy, z którymi się boryka przeżywa na podobnym etapie życia wiele małżeństw. To redukuje poczucie osamotnienia i pomaga dalej walczyć. Rekolekcje były też okazją do pełniejszego doświadczenia sakramentalnego wymiaru związku małżeńskiego. Inna z uczestniczek przyznała: „Robiłam tak jak mówiliście, zapalałam świecę, prosiłam Ducha Świętego. I działo się – stąd wiem to, że jest jeszcze Bóg i aby o tym nie zapominać”. Świadectwa te – jak przyznają organizatorzy rekolekcji – potwierdzają, że zasady dialogu i forma pracy rekolekcji Spotkań Małżeńskich, a także spotkanie w prawdzie i miłości z samym sobą, ze współmałżonkiem i z Panem Bogiem, daje szansę na pogłębianie, odnowienie a nawet odbudowanie „zagubionych gdzieś” relacji. W rekolekcjach mogą uczestniczyć także kapłani, przeżywając w ten sposób swoje doroczne rekolekcje kapłańskie. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa.

 

Najbliższe terminy: 15-17 sierpnia oraz 25-27 października 2019

oraz dedykowane rekolekcje dla związków cywilnych po rozwodzie 29-31 marca 2019

 

Zapisy dla małżeństw i kapłanów poprzez stronę: http://www.spotkaniamalzenskie.pl/

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."