poniedziałek, 11 luty 2019 10:38

Święto Małżeństw w Pakości

10 lutego br. sakramentalni małżonkowie zebrali się, aby świętować swój jubileusz na, który zostali imiennie zaproszeni przez proboszcza w par. św. Bonawentury w Pakości. Podczas Mszy św. odnowili przysięgę małżeńską, a po Mszy św. 130 par otrzymało indywidualne błogosławiństwo.

Spotkaniu towarzyszyło hasło: Złączeni i posłani, podczs indywidualnego błogosławieństwa małżonkowie otrzymali projekt przygotowany przez Referat Rodzin: Życie małżeńskie uczynić Eucharystią, który zawiera odniesienie słów, znaków i gestów w liturgii do życia małżeńskiego.

Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie doradców z rejonu inowrocławskiego. Był to cazs podsumowania ubiegłogo roku, przekazanie bieżących informacji dotyczących formacji parafialnych doradców oraz wymiana doświadczeń.

Doradcy otrzymali książkę autorstwa ks. dr. hab. F. Jabłońskiego Rodzina otwarta na świat, który zachcał do przeczytania tej pozycji, książkowej. Książka jest uzupełniona o projekty duszpasterskie, które można wykorzystać w pacy z narzeczonymi i małżonkami.

Takie spotkanie organizowane przy udziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyło się w Pakości po raz pierwszy.

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."