sobota, 13 lipiec 2019 11:36

Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne - kształcenie doradców

Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne działające przy Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest propozycją skierowaną do wiernych świeckich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę teologiczną, umocnić wiarę oraz bardziej zaangażować się w dawanie świadectwa poprzez podejmowane posługi i zadania we wspólnotach parafialnych. Studium erygowane przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka Prymasa Polski jest instytucją kościelną. Działa pod auspicjami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Zaprasza osoby dorosłe, gotowe podjąć przygodę systematycznej formacji teologicznej.

 

Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej. Zasadniczą część zajęć tworzy tzw. „kanon teologiczno-pastoralny”. Powinni w nim brać udział wszyscy Słuchacze. Koniecznym uzupełnieniem tych zajęć są zajęcia tzw. specjalizacji: liturgicznej i małżeńskiej, które pozostawia się wolnemu wyborowi w zależności od zainteresowań Słuchaczek i Słuchaczy oraz profilu planowanego zaangażowania duszpasterskiego. Wszystkie zajęcia odbywają się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie. Nie wyklucza się możliwości zajęć plenerowych. Zajęcia dydaktyczne są ubogacone czasem przeznaczonym na modlitwę i budowanie wspólnoty wiary.

 

Studium kieruje swoją ofertę formacyjną w sposób szczególny do katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę, osób przygotowujących się do podjęcia misji doradców życia rodzinnego, kandydatów do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, osób prowadzących katechezę dla narzeczonych oraz katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego.

 

 

 

ZAPISY na lata formacji 2019-2021

 szczegóły

 

Etap I - elektroniczna rejestracja Słuchaczki/Słuchacza przez formularz zgłoszeniowy (do 15 września 2019)
→ Formularz zgłoszeniowy (kliknij, wypełnij i prześlij)

 

Etap II - złożenie do Sekretariatu Studium, osobiście (pozostawienie na furcie Centrum Edukacyjno–Formacyjnego, tel. 61 426 46 61) lub drogą pocztową, niżej wymienionych dokumentów (do 15 września 2019 r.)

   :

WYMAGANE DOKUMENTY:

Wypełniony kwestionariusz osobowy (kliknij, wydrukuj, wypełnij) stanowiący jednocześnie podanie o przyjęcie
Podpisaną aktualną fotografię legitymacyjną
Potwierdzenie dokonania wpłaty za I semestr lub za cały rok formacji
W przypadku osób ubiegających się o misję kanoniczną szafarza nadzwyczajnego Komunii świętej lub doradcy życia rodzinnego kandydaci powinni dołączyć rekomendację Proboszcza parafii, do której należą.

KOSZT UCZESTNICTWA W STUDIUM

Zgodnie ze Statutem oraz Regulaminem Studium Słuchacze partycypują w kosztach jego funkcjonowania poprzez wpłatę w następującej wysokości: semestr zimowy – 250 zł, semestr letni – 250 zł.

 

Nr konta bankowego:
PKO BP S.A.
35 10204115 0000 9202 0001 9232
Kuria Metropolitalna w Gnieźnie
Z dopiskiem: Koszt uczestnictwa w Studium, Imię i Nazwisko

 

KONTAKT
Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne przy Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej
ul. Seminaryjna 2,
62-200 Gniezno
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 661 266 464 (pon.-pt. w godz. 10.00-18.00)

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."