piątek, 05 kwiecień 2019 12:53

VIII Bydgoskie Dni Bioetyczne

W ramach VIII Bydgoskich Dni Bioetycznych 13 kwietnia br. odbędzie się konferencja naukowa „Dylematy Etyczne i Społeczne w Trudnych Sytuacjach Medycznych Początku i Końca Życia”. Konferencja rozpocznie się o godz. 09.30 w sali Audytorium CM UMK w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 13-15.

Specjaliści z całego kraju w dwóch sesjach naukowych wygłoszą referaty dotyczące m.in. następujących zagadnień: „Badania prenatalne z punktu widzenia genetyka i pediatry” (prof. Robert Śmigiel), „Leczenie, terapia eksperymentalna i perspektywa terapeutyczna schorzeń genetycznych” (prof. Andrzej Maciej Kochański), „Osoby z zespołem Downa są wśród nas – dylematy etyczne i społeczne” (dr Monika Zazula), „Problemy etyczne i psychospołeczne niepełnosprawnych kobiet w ciąży” (prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska) oraz „Czego oczekuje chory w końcowym etapie życia?” (prof. Małgorzata Krajnik). Spotkanie zakończy dyskusja panelowa z udziałem specjalistów.

 

Program

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."