poniedziałek, 17 czerwiec 2019 07:48

Ru­szy­ła kam­pa­nia spo­łecz­na „Od po­cząt­ku”; zwró­ci uwagę na pro­blem wspar­cia dla ko­biet w tzw. nie­pl

Fundacja CitizenGO rozpoczyna kampanię społeczną „Od początku”. Ma ona zwrócić uwagę na problem wsparcia dla kobiet, które są w tzw. nieplanowanej ciąży. CitizenGO podkreśla, że w Polsce brakuje systemowej pomocy dla kobiet, które zaszły w ciążę, jednak są pozbawione wsparcia najbliższych i znajomych. W takich przypadkach kobieta niekiedy sięga po tzw. antykoncepcję awaryjną, a w skrajnej sytuacji dokonuje tzw. aborcji.

Aby to zmienić, Fundacja rusza z kampanią społeczną pokazującą, że kobieta w ciąży ma prawo do wsparcia i opieki zawsze, nawet wtedy, gdy nienarodzone dziecko jest chore.

Nie jest możliwe budowanie społeczeństwa solidarnego bez poczucia, że kobieta spodziewająca się dziecka musi być z założenia chroniona – akcentował dyrektor CitizenGO  Polska Paweł Woliński.

– (Kobieta w ciąży – red.) powinna znaleźć wsparcie w szerszej społeczności, która będzie w stanie ją w tym wyborze – którego dokonała – wesprzeć. Kampania pojawi się na bilbordach w dużych miastach, na ekranach w ośrodkach czy przychodniach medycznych w całym kraju. Przygotowaliśmy także petycję do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w której wzywamy do stworzenia takiego systemu, który mógłby w Polsce wypełnić lukę systemową, z jaką mamy do czynienia – wskazał Paweł Woliński.

Więcej informacji można już wkrótce znaleźć na stronie internetowej www.odpoczatku.org. Tam też będzie można zapoznać się z wynikami badań społecznych przeprowadzonymi na potrzeby kampanii.

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."