Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny serdecznie zaprasza na VIII- ą edycję sympozjum naukowego z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego” pt. „Płodność zdrowiem kobiety, mężczyzny i rodziny” 19 maja 2019 r od godziny 9.00 do 16.00 na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Kazimierza Wójcickiego 1/3, Auditorium Maximum UKSW Blok 17.

czwartek, 11 kwiecień 2019 09:42

Męskie oblężenie

Tematem tegorocznego spotkania będzie „Powołani do męskości”.

wtorek, 09 kwiecień 2019 12:20

Tak dla rodziny

Franciszkanie zapraszają na spotkanie modlitewno-formacyjne pod nazwą "TAK DLA RODZINY" do swojego kościoła w Gnieźnie dnia 13 kwietnia (w sobotę).

Chrystus żyje! On jest naszą nadzieją, najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego się dotknie, staje się nowe, młode. Tak więc pierwsze słowa, które pragnę skierować do każdego z młodych chrześcijan brzmią: On żyje i chce, abyś żył! On jest z tobą i nigdy cię nie opuszcza, niezależnie od tego, jak bardzo byś się oddalił. To pierwsze słowa adhortacji Papież Franciszka zatytułowanej Christus vivit, będącej pokłosiem Synodu Biskupów poświęconego ludziom młodym. Jak pisze, kieruje ją przede wszystkim do młodych chrześcijan, ale także do całego Ludu Bożego.

W niedzielę 6 kwietnia zakończyły się rekolekcje w parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Rekolekcje zostały przygotowane przez Referat Misyjny i Referat Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

W ostatnim czasie ks. Franciszek Jabłoński wydał książkę "Rodzina otwarta na świat", zawiera ona kompetendium wiedzy na temat małżeństwa i rodziny oraz jej otawtrości misyjnej, a także w aneksie zawiera projekty duszpasterskie realizowane przez autora.

Z okazji 100. rocznicy wydania listu aplstolskiego Maximum illud, Papiez Franciszek ustanawił pażdziernik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. W tym czasie towarzyszyć nam będzie hasło: "Ochrzczeni i posłani". Jest to tez sczególny czas, abyśmy pochylili się nad naszym zaangażowaniem w misyjną działalność Kościoła.

piątek, 05 kwiecień 2019 12:53

VIII Bydgoskie Dni Bioetyczne

W ramach VIII Bydgoskich Dni Bioetycznych 13 kwietnia br. odbędzie się konferencja naukowa „Dylematy Etyczne i Społeczne w Trudnych Sytuacjach Medycznych Początku i Końca Życia”. Konferencja rozpocznie się o godz. 09.30 w sali Audytorium CM UMK w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 13-15.

Specjaliści z całego kraju w dwóch sesjach naukowych wygłoszą referaty dotyczące m.in. następujących zagadnień: „Badania prenatalne z punktu widzenia genetyka i pediatry” (prof. Robert Śmigiel), „Leczenie, terapia eksperymentalna i perspektywa terapeutyczna schorzeń genetycznych” (prof. Andrzej Maciej Kochański), „Osoby z zespołem Downa są wśród nas – dylematy etyczne i społeczne” (dr Monika Zazula), „Problemy etyczne i psychospołeczne niepełnosprawnych kobiet w ciąży” (prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska) oraz „Czego oczekuje chory w końcowym etapie życia?” (prof. Małgorzata Krajnik). Spotkanie zakończy dyskusja panelowa z udziałem specjalistów.

 

Program

czwartek, 28 marzec 2019 11:29

Dzień Świętości Życia

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, w archidiecezji obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Dzień ten  przypomina o największej wartości, jaką jest ludzkie życie” . Referat Rodzin w tym roku włączył się w obchody tego dnia w parafii Franciszkanów w Gnieźnie. Msza św. w intencji tych, którzy w archidiecezji gnieźnieński podjęli Dzieło Duchowej Adopcji śprawował ks. Franciszek Jabłonski. Tego dnia 50 osób podjeło Duchową Adopcję Dziecka Poczetego, a każdy z uczestników Mszy św. otrzymał bratka jako symbol życia. Po Mszy św. świadectwo zycia dała p. Michelle Robinson z Jamajki.

25 marca br. już po raz czwarty Powiat Gnieźnieński, wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Kurii Metropolitalnej oraz Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana świętował Narodowy Dzień Życia. Tematem przewodnim konferencji była demografia, kształtowanie postaw społecznych młodego człowieka i rozwój osobisty. Między innymi tych zagadnień dotyczyły okolicznościowe referaty, wygłoszone przez dra Krzysztofa Szwarca, z UAM w Poznaniu oraz dr n.med. Michelle Robinson, która w swoim wystąpieniu omówiła proces wychowania do wartości na Jamajce.

Strona 1 z 4

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."