niedziela, 16 czerwiec 2019 09:39

KAI: Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie

„Dumni z Rodziny” – to hasło, które towarzyszy rozpoczynającemu się 14czerwca VII Ogólnopolskiemu Zjazdowi dużych Rodzin, który do 16 czerwca odbywać się będzie w Lubartowie. – Wędrujemy szlakiem miast przyjaznych rodzinie – powiedziała prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Joanna Krupska.

niedziela, 16 czerwiec 2019 09:19

PK: Tak dla życia w archidiecezji

Po raz pierwszy w Wągrowcu, po raz kolejny w Inowrocławiu i Gnieźnie odbyły się marsze dla życia i rodziny. Ich uczestnicy manifestowali przywiązanie do tradycyjnych wartości i apelowali o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Doświadczenie utraty własnego dziecka to dramat, którego nie da się opisać, a zrozumieć mogą go tylko ci, którzy sami przeżyli podobne doświadczenie. Tracąc dziecko, traci się jakby część samego siebie. Przeżycie tak wielkiego bólu rodzi wiele pytań, od których nie sposób się uwolnić. Dokąd z nimi pójść? Gdzie znaleźć odpowiedź?

W przededniu swych 91. urodzin zmarł 5 czerwca w Watykanie kard. Elio Sgreccia – „ojciec” bioetyki katolickiej, długoletni przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Po jego śmierci Kolegium Kardynalskie liczy 220 członków, z których 120 ma prawo udziału w przyszłym konklawe.

W sobotę w  Gnieźnie, a w  niedzielę w Wągrowcu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn.: „Wolontariat wobec wyzwań starości”. W imieniu wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas, działającego przy parafii Świętego Ducha, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w kolejnej międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce wolontariatu pn. ”Wolontariat wobec wyzwań starości”. Wydarzenie będzie miało miejsce 17 maja 2019 roku, w Teatrze Miejskim przy Placu Klasztornym 2,
w Inowrocławiu.

Ruszył nowy portal internetowy skierowany dla rodziców: www.polskieforumrodzicow.pl

 26 kwietnia w Tarnowie Podgórnym została zorganizowania kongerencja nt. leczenia niepłodności dzięki  inicjatywie i ze środków własnych kilku grup mieszkańców. W tej 25-tysięcznej gminie władze samorządowe chcą finansować programy in vitro u bezpłodnych par. Na ten cel rezerwuje się 250 tys. zł ze środków budżetowych, a więc także z podatków od dochodów mieszkańców. Wielu z nich proponuje, żeby pieniądze te przeznaczyć na diagnostykę. Z zaproszenia organizatorów do wzięcia udziału w konferencji skorzystała część radnych gminy Tarnowo Podgórne, wójt i licznie zebrani mieszkańcy.

Z radością zapraszamy na Święto Życia, W tym szczególnym dniu będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – krakowskiej organizacji, której misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom najbardziej potrzebującym.

Strona 1 z 5

Back to top

facebook_page_plugin
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszej "Polityce Prywatności ."